Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAVUZ DONAT
YAVUZ DONAT

Zamanın ruhu

Eski Türkiye, yeni Türkiye, kamuoyu ve zamanın ruhu üzerine birkaç not:
27 Mayıs 1960... Darbe oldu... Adnan Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu asıldı... Ve senelerce her 27 Mayıs "Bayram" olarak kutlandı... "Hürriyet ve Anayasa Bayramı."
12 Mart 1971... "Hükümet akşama kadar istifa etsin... Yoksa ordu yönetime el koyacak" muhtırası verildi... Muhtıra Meclis'te okundu...
Meclis "Böyle şey olur mu" diyemedi.
12 Eylül 1980... Darbe oldu... Liderler sürgüne gönderildi... Askeri yönetimin kurduğu Danışma Meclisi'ne girebilmek için 11 bin 640 kişi, "Milli Güvenlik Konseyi'ne" dilekçe verdi.
6 Kasım 1983... Anavatan Partisi tek başına iktidara geldi... Fakat... Başbakan Turgut Özal'a 1987'ye kadar... 4 yıl boyunca... Devlet protokolünün "7. sırasında" yer verildi... Eşli protokolde "14. sırada."
Ya şimdi... Her şey değişti.
15 Temmuz 2016... Millet "Darbecileri" analarından doğduklarına doğacaklarına pişman etti.
15 Temmuz 2017... Millet "Kutlama" yaptı... "Demokrasi ve Milli Birlik" kutlaması.
Zamanın ruhu... İşte bu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN lenta.ru, hespress.com, npr.org, taringa.net, kooora.com, kinopoisk.ru, elmundo.es, eonline.com, xe.com, styletv.com.cn,